KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9286032
nr 928 6032
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Akvarell , Einar Jolin (1890-1976), Flickor i roddbåt, signerad 1940, motivet: 38 x 54
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
måndag 1 december 2014
kl 19:54:14